שיווק במדיה חברתית

שיווק במדיה חברתית הוא כלי עוצמתי לכל מי שיודע לכתוב מסר שיווקי משכנע ולהנגיש אותו לקהל הרלוונטי באמצעות קריאייטיב מנצח. כולנו אנשים, בשר ודם, נעריך יותר מסרים חדים ושנונים באמצעות תמונות, סרטונים וממים שפשוט מחייבים את המעורבות שלנו איתכם. לא סתם אומרים כי שיווק במדיה חברתית הוא שיווק חברתי ברשת שמייצר מעורבות גולשים. אנחנו הגולשים, אנחנו הלקוחות שלכם ואנחנו רוצים שתלמדו איך למכור לנו יותר.

מהות השיווק במדיה חברתית

יכולנו לדבר על עצמנו, על הכוח היצירתי שלנו לבנות אסטרטגיית שיווק במדיה חברתית שמבוססת תוצאות, לנהל קבוצות ודפים בפייסבוק ובאינסטגרם, אך זו היא אינה מהות השיווק במדיה חברתית. אם הצלחנו לעניין אתכם ולסקרן אתכם בדבר מה, הרי שהצלחנו לתפוס את תשומת לבכם בעת שבדקתם עדכונים והתראות חדשות במדיה החברתית שלכם.

נסו לדמיין את הקריאייטיב שלכם מופיע בעת שהלקוחות שלכם משוטטים להם ברשת החברתית, וכל מה שאתם רוצים לעשות זה לתפוס את הקשב שלהם לרגע אחד. בעידן הדיגיטלי לקבל כמה רגעים של הקשבה, אינו דבר של מה בכך. אנו מאמינים כי הדרך הטובה ביותר למכור משהו היא קודם כל באמצעות יצירת בידול וייחודיות, משם לנטרול ההתנגדויות ורק בסוף, הנעה לפעולה; השארת פרטים, לחיצה על קישור ואפילו מכירה.

השיווק במדיה החברתית מתחיל הרבה לפני המודעה עצמה. בין אם מדובר בניהול דף או קבוצה בפייסבוק ובין אם עמוד אינטסגרם עם מספר מצומצם של עוקבים, חשוב להבין את מהות השיווק במדיה החברתית, בכל פלטפורמה ופלטפורמה.

אסטרטגיית שיווק לעסק

מנהל או משווק במדיה חברתית?

בין אם אתה מנהל קבוצה או דף עסקי בפייסבוק או באינסטגרם ובין אם אתה איש פרסום במדיה החברתית, יש כמה דברים שחשובים להצלחה שלך ברשתות החברתיות.

אתה קודם כל איש של אנשים, אתה מבין אנשים, אתה יודע לייצר תוכן מעניין, אתה מכיר את החוקים וההגבלות של הרשתות החברתיות

טכניקה בהחלט חשובה, אך היא לא הכל. אם יש לך ידע בכתיבה שיווקית, יצירת תמונות שמושכות תשומת לב או סרטונים ויראליים ברשת, אתה הרבה יותר מיוצר תוכן, המהות שלך היא מתן ערך, והרשתות החברתיות צמאות לקבל ממך הרבה ערך וכמה שיותר ממנו.

אם אתה רוצה שהקמפיין שלך יצליח, עליך ליישם את חוקי השיווק במדיה חברתית: לתת ערך, לייצר סקרנות, לרגש כשצריך, ליצור הזדהות, לבנות מעורבות, לייצר סמכות, למכור את השינוי שתעשה להם ולא את המוצר שלך.

אם אתה מבין את הכוח הטמון מאחורי שיווק במדיה חברתית, אתה מבין כי הפוטנציאל שלך לייצר יותר לידים ואנשים המתעניינים במה שיש לך להציע להם גבוה יותר.

ניהול קבוצות בפייסבוק

ניהול קבוצות בפייסבוק מתאים לכל מי שמעוניין לבנות קהילה סביב תחום עניין משותף. בקהילה תוכלו למצוא חברים שזהו תחום העניין שלהם, בין שכתחביב ובין שכפרנסה. מנהל הקבוצה יסווג את הקבוצה שלו כעסקית או כחברתית. זאת אומרת כי עליו מוטלת האחריות להסביר לחברי הקהילה, מה מותר ומה אסור לעשות בה והאם היא בכלל מתאימה להם.

קיימות קבוצות שמותר לפרסם בהן תוכן שיווקי, בעוד אחרות אוסרות זאת. ברוב המקרים, קיים מודל עסקי כזה או אחר מאחורי קבוצות פייסבוק גדולות, אך אין כלל ברזל בתחום זה.

היתרון המשמעותי העומד מאחורי ניהול קבוצות בפייסבוק הוא החשיפה האורגנית. פייסבוק מאפשרת לכם לחשוף את המסרים שלכם בקלות יתרה בפני חברי הקבוצה. במילים אחרות, אחוז החשיפה האורגנית לחברי הקבוצה גבוה בהרבה מזה של הדף העסקי.

אנו נוטים להתייחס אל קבוצה בפייסבוק כאל קידום אורגני, רואים ומייצרים תוצאות בטווח הארוך.

5 טיפים לניהול קבוצות בפייסבוק

1. אופטימיזציה לשם הקבוצה

שם הקבוצה והתיאור שלה היא כרטיס הביקור הדיגיטלי של הקבוצה שלכם. חשבו על שם בעל כוח ומשמעות. נסו לשלב מילות מפתח רלוונטיות לקבוצה בשמה ובתיאור שלה. כך תוכלו להגדיל את חשיפת הקבוצה שלכם באופן אורגני בפייסבוק

2. מגנט לידים

הדבר הראשון שעליכם לעשות לפני שתוכלו למכור מוצרים ושירותים לחברי הקבוצה, הוא להשתמש במגנט לידים. הכינו אינפורמציה בעלת ערך לחברי הקבוצה, כגון מדריכים בדמות ספרים דיגיטליים, דוחות אינפורמטיביים, השתתפות בכנסים, הרצאות ווובינרים. כתוצאה מכך, תוכלו להרוויח באופן ישיר לעסק שלכם או באופן עקיף, על ידי הפניית הלידים לצד ג'.

3. קופונים, מבצעים והנחות לחברי הקבוצה

מי שלא אוהב מתנות חינם שיקום. כל אחד רוצה להרגיש מיוחד. אם יש לכם הנחות ומבצעים בלעדיים לחברי הקבוצה, תנו להם אותם. אין ספק כי הם יעריכו אתכם על כך. זכרו כי אתם תמיד יכולים לגזור קופון גם על הקופון 🙂

4. הימנעו מפרסום מוגזם

העיקרון המנחה את חברי הקהילה הוא תוכן בעל ערך המבוסס על יחסי תן וקח. ספאם הוא האויב הגדול המשותף לחברי הקהילה. הימנו מפרסום מוגזם שאינו רלוונטי לחברי הקבוצה, או שעלול להיתפס כספאם. חשבו לרגע, אם אתם הייתם במקומם, האם זה היה מעניין אתכם או מי מטעמכם שנושא הקבוצה רלוונטי עבורו? אם תשובתכם שלילית, גנזו אותו או שכתבו אותו מחדש.

5. זמינות, זמינות, זמינות

בכמה קבוצות אתם חברים בפייסבוק ובכמה מהם אתם באמת פעילים? המתכון המנצח לקבוצת פייסבוק איכותית, טמון בזמינות ובאיכות של מנהלי הקבוצה. מן הראוי לציין שאם אתם מנהלי הקבוצה, אתם בעלי הסמכות הגבוהה ביותר, הן ברמה הניהולית והן ברמת התוכן המתפרסם בה. כשחברי הקבוצה נתקלים בבעיה, הם בדרך כלל מצפים לקבל פתרון כאן ועכשיו, כמה שיותר מהר. אם אתם מרגישים שאין באפשרותכם להיות זמינים למענה בקבוצה, מנו אחראים, מגשרים ומנהלים שהוסמכו לענות בשמכם ובהיעדרכם.

מה אנחנו יכולים לעשות בשבילך?

קידום אורגני בפייסבוק

ניהול דפים עסקיים וקבוצות בפייסבוק

פרסום ממומן בפייסבוק

קידום אורגני באינסטגרם

פרסום ממומן באינסטגרם

מיתוג מחדש לפרופיל אינסטגרם

קידום סרטונים אורגני ביוטיוב

פרסום ממומן ביוטיוב

ניהול ערוצי יוטיוב לעסקים וליוטיוברים

אנחנו רוצים שתצליח.
ההזדמנות שלך היא עכשיו.
אל תפספס, תממש.

טוקו דיגיטל, מדברים דיגיטל ברשת.

תתקשרו אלינו, תכתבו לנו או תדפקו בדלתינו

נשמח לשבת אתכם לכוס קפה ולגלות ביחד כיצד נשפר את העסק שלכם

הרשמו והשארו מעודכנים

דילוג לתוכן